VATANDAŞIN 150 BİN TL'SİNİ ÇALAN 4 KİŞİ YAKALANDI

VATANDAŞIN 150 BİN TL'SİNİ ÇALAN 4 KİŞİ YAKALANDI

Tavas Yorga mahallesindeki vatandaşa covid testi için hastaneden aradıklarını söyleyerek boş kalan eve girip 150 bin Tl lik hırsızlık yapan 4 kişi, Jantarmanın 113 kameradan aldığı görüntüler sonunda

 Denizli ili Tavas ilçesi Yorga mahallesinde ikamet eden Mustafa N. () isimli şahsı 10.11.2020 günü telefonla arayaran ve kendisini Sağlık Bakanlığı yetkilisi olarak tanıtan kişi tarafından acil covid testi yaptırmak için Devlet Hastanesine gelmesi gerektiğini söylemesi üzerine Mustafa N.’ Nin eşi ile birlikte Devlet Hastanesine gittiği eve geldiğinde ise yatak odasında bulunan çelik kasa’ nın ve 150.000 TL. paranın çalınması olayı ile ilgili olarak;

 

 

           Tavas ilçe Jandarma Komutanlığı ve  Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma Timi JASAT tarafından geniş çaplı araştırma başlatılmış olup, Hırsızlık olayı ile ilgili (40) gün devam eden çalışmalarda ilçede bulunan ve yol güzergâhında olan 113 kamera (156) saat süre ile izlenilmiş olup 22.285 araç arasından olayda kullanılan 20 xx xx araç plakası tespit edilmiştir. Olayın (4) kişi tarafından gerçekleştirildiği belirlenerek Jandarma Dedektiflerince şüphelilerin kimlikleri de tespit edilerek  AVCI  adı verilen operasyonda şüpheliler JASAT timlerince Denizli’ de saklandıkları evlerinde yakalanmıştır.

 

Şüpheli şahısların tespiti için köyde tanık bulmak amacıyla camiden de anons ettirilmiş ve anonsu duyarak ifade veren bir şahsın verdiği ifade ile çalışmalar yönledirilmiştir. 

 

3.    (4) şahıs sevk edildiği Tavas Sulh Ceza Hâkimliğince tutuklanmışlardır.

 

Olayı gerçekleştiren şahıslar,

 

1.Yücel B. (21 yaşında, Öğrenci                          )

2.Fatih T.  (24 yaşında, 2 suç kaydı,  Nakliyeci  )

3.Bayram Ç.( 25 yaşında,6 suç kaydı, Nakliyeci)

4.Burak A. (19 yaşında, 5 suç kaydı, Fırıncı     )

 

 

Müşteki ile Fatih T’ nin aynı mahallede ikamet ettikleri, müşteki nin evinde kasa olduğu bildiği yanına ‘ da arkadaşlarını alarak hırsızlık olayının gerçekleştirdiği tespit edilmiştir.