ZİNCİR MAĞAZALARDA POŞET SAHTEKARLIĞI

ZİNCİR MAĞAZALARDA POŞET SAHTEKARLIĞI

Marketlerde ücretli poşet uygulamasından sonra manav reyonunda ücretsiz kullandırılan poşetlerde kalite iyice düştü. 1kg ağırlık taşıyamayan kalitesiz naylon poşetler market içinde parçalanıyor

Market ve benzeri alışveriş mağazalarında naylon poşetlere ücret uygulaması geldikten sonra  bazı marketlerde manav reyonundaki ücretsiz naylon poşetlerin kalitesi iyice düştü. Market ve  zincir mağazalarda 25krş satılan  naylon poşet uygulaması aradang eçen 2 yıl gibi sürece rağmen hala vatandaşlarn tarafından kabul görmedi. 

marketlerin manav ve ekmek bölümünde  ücretsiz naylon poşet uygulaması var ancak poşetlerde kalite standartı düştü. Bazı zincir mağaza poşetlerinde 1kg  mevyve sebze taşıyamayacak poşetler vatandaşa verilmeye başladı.

Zincir mağazaların büyük çoğunluğu ücretsiz kullanıma açılan ve manav reyonlarında müşteriye verilen naylon poşetler 1 kg ürünü taşıyamıyor. Elma armut muz vb meyve sebzeyi içine koyan market müşterisi daha kasaya gidemeden naylon poşetler parçalanıyor.

Vatandaşlar haber merkezimize arayarak konuyu aktardılar

Konu hakkında internet üzerinden çok sayıda şikayet  olmasına rağmen market yetkilileri hala  konuya çözüm bulmadı. marketlerin manav bölümünde  1kg meyve sebze taşıyamayan ve yırtılan poşetler çevreye çöp olarak atılıyor.

Vatandaşı ücretli poşete mecbur bırakmak için  manav reyonlarındaki poşetlerin iyice kalitesizleştirilmesi, yeni bir ticari sahtekarlık olarak dikkat çekiyor

 

Erol Kes

Özel haber